4.5G Hız testi kota harcar mı Ne kadar harcar
Genel 9 Okuma 0

4.5G Hız testi kota harcar mı Ne kadar harcar

                                              4.5G Hız testi kota harcar mı Ne kadar harcar


Ülkemizde 4,5 G devri başladığından bu yana insanlar hem tedirgin olmakta hem de bu hızın gelmesine sevinmektedirler. Tedirgin olmalarının sebeplerin başında ya kotayı aşarsam ya kota aşıldığında fatura kabarık gelirse ne yaparım endişesi vardır. Ve 4,5G geldiğinden bu yana insanlar hızlarının ne derecede arttığını kontrol etmek istemektedirler. Bu hız testini yaptıklarında internetten ne derece de faydalanmakta ya da interneti ne kadar harcamakta diye düşünceler olmaktadır. Bunlarla birlikte hız testini araştırmak isteyen kişilerin çokluğundan dolayı ülkemizde çokça programlar piyasaya sunulmaktadır. Daha önce de bulunan bu programlar 4,5G’nin gelmesinden sonra daha da arttığını söyleyebiliriz. Bu programlarla şuan bulunduğunuz bölgedeki ya da telefonunuzdaki sizlerin internet hızlarınızı test etmenize yaracak programlardır. İndirme hızlarınızı ya yükleme hızlarınızı bu programlarla öğrenebilirsiniz.

vHız testini yapmak aslında oldukça külfetli bir durumdur. O yüzden dikkatli kullanmanızı öneririz. Yapılan araştırmaya göre bir hız testini yapmak 50 MB ile 250 MB internet harcadığını göstermektedir. Bundan dolayı internet hız testi yaparken bir kez daha düşünmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Uber-Taksi Kavgası Nereye Gidiyor? başlıklı makalemizde kavgası, taksi ve uber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir