Sosyal Medya 0

En Çok Sosyal Medya Kullanan Ülkeler

En Çok Sosyal Medya Kullanan Ülkeler

Sosyal medya şuan hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olup günümüzün ve hayatımızın büyük bir bölümünü sosyal medyada geçirmekteyiz. Sosyal medya dediğimizde ilk akla gelen platform Facebook‘tur. Sonrasında ise Twitter, Instagram, Youtube, Google +, Reddit, Ask. fm, Tumblr, Flicker, Linkedln, Pinterest, Meetup’tur.

EN ÇOK KULLANILAN SOSYAL MEDYA PLATFORMU

Facebook’tur. Sosyal medya denince akla ilk onun ismi gelir. Şubat 2004’te ABD’de Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.

EN ÇOK SOSYAL MEDYA KULLANAN ÜLKELER

1.Sırada büyük bir artış ile Türkiye bulunmaktadır. Türk nüfusunun çoğunluğunun araştırmalara dayanarak sosyal medya kullandığı görebilmekteyiz. Türkiye’nin ardından ise Türkiye’yi takip eden Arjantin %86’lık oranla 2.sırada yer almaktadır. 3.sırada ise Brezilya bulunmaktadır. Kullanım oranı ise %84’tür. 4.sırada ise %83 ile Çin bulunmaktadır. Bu ülkelerdeki nüfusun büyük çoğunluğu her gün online oluyor ve bu rakamlar gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de ise en çok kullanılan sosyal medya Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’tur. Kullanım oranı ise %32’dir. Sosyal medyayı kullanan kişilerin büyük çoğunluğunu çocuklar oluşturmaktadır. Ama artık teknoloji geliştikçe ebeveynler de sosyal medyaya katılarak burada zamanının büyük çoğunluğu geçirmektedirler. Sosyal medya da her yaşta bir insan rahatlıkla vakit geçirebilir. Çünkü sosyal medya da farklı yaş gruplarına hitap eden birçok şey bulunmaktadır. Bu yüzden de sosyal medya günlük yaşantımızda temel ihtiyaçlardan sonra gelen ilk ihtiyaçlardan biri haline gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Samsung’dan Katlanabilir Ekranlı Telefon! başlıklı makalemizde bükülür, galaxy ve katlanabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.