Sosyal Medya 14 Okuma 0

Facebook artık gelirinizi bilecek

Kullanıcıları hakkında en çok bilgiye sahip olan sosyal ağların başında gelen Facebook, yeni algoritmasıyla ne kadar paranız olduğunu da öğrenecek.
Her gün milyonlarca kullanıcının giriş yaptığı Facebook, algoritmaları aracılığıyla siyasi görüşlerinizi, konutunuzun ve işinizin nerede olduğunu ve hatta en son nerede yemek yediğinizi dahi öğreniyor.
Sosyal ağın temmuz 2016 tarihinde müracaat ettiği ve bu hafta onaylanan tescili ise geliştirilecek bir algoritmayla kullanıcıların bütün olarak ne kadar parası olduğunu tespit edeceğini gösteriyor.
Amerika Birleşik Devletleri Tescil ve Marka Büroyu tarafından onaylanan tescile göre, algoritma sorulan birkaç sualden ve sosyal ağda yasallaştırdıkları operasyonlardan yola çıkarak kullanıcıların finansal varlıklarını hipotez edecek.
Facebook, kullanıcıların banka hesaplarında ne kadar parası olduğundan ziyade, onların dahil oldukları sosyoekonomik sınıfı tespit etmeye çalışacak. Böylece onlara önerdiği reklamların alım eforlarına uygun olduğundan emin olabilecek.
Tescilde ayrıca kullanıcıları sosyoekonomik gruplara ayırmak için demografik bilgilerden, hangi aygıtlarla Facebook’a bağlandıkları ve internet kullanımı gibi bilgiler de kullanılacağı belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Snapchat Harita Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde Snapchat Harita Nasıl Açılır, Snapchat Harita özelliği ve Snapchat Haritalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir