Facebook Sahte Hesapları Engelliyor
Sosyal Medya 0

Facebook Sahte Hesapları Engelliyor

Facebook Sahte Hesapları Engelliyor
Sosyal medyada internet dolandırıcılığın artması sonucu Facebook sahte hesapların (fake) hesapların kullanımın önüne geçiyor.
Çoğu insan sahte hesaplardan rahatsızlıklarını dile getiriyor.Bu hesaplar yüzünden çoğu kişi dolandırılmaları da üst  düzeydedir.Bu yüzden Facebook yönetimi olayların artmaması için önem alma kararı almıştır.
 
Yurt dışı tabanlı alınan bilgilere göre, sahte bir hesapla adınızı ve fotoğraflarınızı kullanarak taklit edilmesi tespit edilmesi durumun da hemen size bu konuyla ilgili uyarılar gönderilecektir.
Adınızın ve fotoğraflarınız başka insanlar kullanmaması için, kimlik bilgileriniz sorgulanacak. Kimlik bilgilerinizin sorgulanmasının ardından sizin yerinize sahte bir hesap açıldığı belirlendiği süre de size derhal bildirilecek ve siz de bu konu hakkında harekete geçebileceksiniz.
Sahte hesaplar kapanır Facebook’da gerçek kişiler ve bu kişilerin sahte hesaplarla uğraşması da son bulur.

Bir önceki yazımız olan Harika dans eden robot, insanlara iyi görünmeye çalışıyor! başlıklı makalemizde elon musk, Harika dans eden robot ve insanlara iyi görünmeye çalışıyor! hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.