Rehberler 1.543 Okuma 2

iOS 10 Operatör İsmi Değiştirme

iOS 10 Operatör İsmi Değiştirme ve yerine farklı bir şey yazmak veya bir logo koymak için yapmanız gerekenleri sizin için anlattık. iOS ‘un kısıtlı özelleştirme seçeneklerinden sıkıldı iseniz bu haberimiz tam sizlik.

Jailbreakli

Telefonunuz jailbreakli ise tek yapmanız gereken Cydia dan Zeppelin tweakini kurmak. Ücretsiz olarak sunulan bu tweak ile operatör ismi yazan yeri logo veya kendinize göre bir yazı yazabiliyorsunuz.

 

Telefonunuz jailbreakli değil ve güncel ise (10.3.1) malesef ki şu an için bu sürüm için jailbreak çıkana kadar beklemeniz gerekecek.

Jailbreaksiz

İlk olarak programın çalışabilmesi için bilgisayarınızda iTunes yüklü olmalıdır. Buradan indirebilirsiniz.

iTunes’i kurduktan sonra iOS 10 Operatör İsmi Değiştirme için CarrierEditor programını macOS için buradan, windows için buradan indiriyoruz. Ve karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor.

Let’s Get Started dedikten sonra Current Carrier Version yazan yere iPhonenunuz veya iPad inizden Ayarlar -> Genel -> Hakkında kısmından Operatör yazan bölümdeki Versiyon Numarasını giriyoruz. Device yazan kısma kullandığımız aleti (iphone veya ipad), carrier yazan kısma ise kullandığımız operatörü seçiyoruz. Altında ise Logo mu yoksa yazı mı kullanmak istediğimizi soruyor. Text kısmına yazdırmak istediğimiz şeyi veya logo kısmına kullanmak istediğimiz logoyu ekleyip “Create IPCC Carrier Bundle” a tıklıyoruz.

Zeppelin Logo Paketini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra size 2 adet ipcc uzantılı dosya gelecek birisi (isminde orjinal geçen) şu an kullandığınız operatör ismine geri dönmeniz için gerekli olan dosya, diğeri ise sizin kullanmak istediğiniz yazı veya logodur. Sonrasında ise telefonumuzu iTunese bağlayıp “summary” kısmından restore demeniz ve kullanmak istediğiniz dosyayı seçmeniz gerekiyor. bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlattığınızda artık iOS 10 Operatör İsmi Değiştirme işlemini başarı ile tamamlamış bulunuyorsunuz.

[irp posts=”369″ name=”iOS Mu Android Mi 2017 Kıyaslaması !”]

 

Bir önceki yazımız olan SQL Server Bağlantı Hatası ve Çözümü başlıklı makalemizde Donald Trump, error 26 ve SQL Server Bağlantı Hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

“iOS 10 Operatör İsmi Değiştirme” üzerine 2 yorum

  1. Mağdurum dedi ki:

    Hattım vodafone du operatör ismini Turkcell yaptım hattım turkcelle taşınmış benden habersiz kol gibi fatura geldi teşekkürler teknogodz.com

  2. yağız dedi ki:

    İOS 10 da yemiyor bu sadece ios 6 da calişiyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir