Genel 0

iPhone 11’in RAM Kapasitesi iPhone 6 ile Aynı

Apple geçtiğimiz hafta yeni iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i piyasaya sürdüğünde, şirket yeni iPhone’larda batarya ömrünün uzamasına dikkat çekti. Ancak, her zaman olduğu gibi, şirket herhangi bir modelin gerçek pil kapasitesini veya RAM miktarını paylaşmadı. Şimdi, Çince regülatör TENAA sayesinde, üç iPhone modelinin pil kapasitesi ve RAM’i hakkında bir fikrimiz olabilir. Ayrı olarak, bir rapor Apple’ın iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ta Intel yapımı LTE modellerini kullandığını iddia ediyor.

İPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’in batarya kapasitesi ile başlayarak, üç iPhone modelinin TENAA listesinde iPhone 11 Pro’nun (model numarası A2223) 3.110mAh batarya bulunduğunu, iPhone 11 Pro’nun ise (model No. A2217) ve iPhone 11 Pro Max (model A2220 model) sırasıyla 3.046mAh ve 3.969mAh pillere sahiptir. Buna karşılık sırasıyla iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max paketi 2,942mAh, 2,658mAh, 3,174mAh bataryadır.

Batarya özelliklerinden görülebileceği gibi, kesinlikle büyük bir yükseltme var ve bu üç yeni iPhone modelinin de genel batarya ömrünün uzamasına neden oldu. İncelememizde, iPhone 11, iPhone XR’nin yönettiğinden iki saat daha fazla olan HD pil döngüsü testinde 15 saat 20 dakika sürmeyi başardı. Benzer şekilde, iPhone 11 Pro Max’ta HD video batarya döngü testimizde 19 saat ve 27 dakika çalma süresine sahibiz, bu da son derece iyi.

TENAA listeleri de iPhone 11 modellerinde 4GB RAM’in varlığını doğrular nitelikte görünüyor.

Ayrı olarak, PCMag, Apple’ın iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ta Intel yapımı LTE modemleri kullandığını bildirmektedir. Geleneksel olarak, Apple, Intel ve Qualcomm arasında modem siparişlerini böldü, ancak bu yıl yalnızca Intel modemleri kullanılıyor.

Yayın, iPhone 11 serisinde bulunan modemleri, her iPhone’daki saha test ekranına bakarak çözebildi.

“Intel ve Qualcomm tabanlı iPhone’lardaki saha testi menülerinin farklı menü öğelerine sahip olması ve menü öğelerinin nesiller boyunca tutarlı kalması nedeniyle bunu anladık. Apple’a göre, ABD’de satılan iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’in modellerinden biri var ”diyor.

Üç iPhone modelinde de Apple’ın tam olarak hangi Intel modemi kullandığı hakkında hala bir kelime yok.

Bir önceki yazımız olan Adnan Menderes Kimdir ? başlıklı makalemizde Adnan Menderes Kimdir ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.