Oyun Haberleri 54 Okuma 0

PUBG için hile yapan 15 hacker tutuklandı

Son zamanların en fazla ses getiren oyunlarından Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) için oyun içi adaletsizliğe kapı aralayan ve kullanıcı sözleşmesini ihlal eden hile programı geliştiren 15 hacker gözaltına alınarak para cezasına çarptırıldı.

25 Nisan’da Çin’de yakalanarak göz altına alınan hackerların açılan tahkikat dahilinde suçlu olduğunun ispat etmesiyle beraber mahkemece toplam 15 hackera 30 milyon yuan (takriben 5.1 milyon dolar) para cezası verildi.

Hile programı verileri ele geçiriyor

Oyun için hile geliştiren kişilere bu denli büyük bir ceza verilmesi, yalnızca PUBG’de oyun içi düzeni bozan ve kimi oyunculara haksız kazanç sağlayan yazılım geliştirmeyi kapsamıyor. Yapılan araştırmalara göre oyun için geliştirilen bir hayli hile programı bu arada içerdiği “virüs” sebebiyle nedeniyle kullanıcıların önemli bazı verilerini de ele geçiriyor.

PUBG’nin resmi Steam sayfası üzerinden yapılan açık bir duyuruda yapımcı şirketin hile geliştiricileri ve satıcılarıyla ilgili bilgi topladığı ve ilgili kişilere karşı tüm yasal haklarını kullandığı belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Steam Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim? başlıklı makalemizde Steam Şifremi Unuttum ve Steam Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.