İnceleme 2 Okuma 0

Samsung’dan Katlanabilir Ekranlı Telefon!

Katlanabilir bir tasarım, cihazı taşımak için yeterince taşınabilir halde tutarken ekran boyutunu genişletmeyi vaat ediyor. Cesur ve yeni bir tasarım çağının ön planda olduğu gibi, katlanabilir telefonlar, insanların cihazlarına daha uzun süre tutunması ve telefon satışlarının yavaş olması nedeniyle yenilenen ilgiyi artırmanın bir yolu olarak görülüyor. Samsung’un tanımına göre gidersek, katlanabilir bir telefon tamamen açıldığında tablet gibi görünen ve normal telefonunuz gibi görünmek için kapanabilen hücresel bağlantıya sahip bir cihazdır.

Samsung, D-pad ve düğmeler gibi fiziksel oyun kontrollerini içeren katlanabilir bir telefon tasarımı için patent aldı. Çılgınca geliyor değil mi? Belki de tasarım, Razer Phone 2 ve Nubia Red Magic Mars gibi katlanabilir ve niş oyun telefonları olan iki ana eğilimi birleştiriyor.

Katlanabilir bir telefonun avantajı nedir?
İki ana avantajı var. İlk olarak, katlanabilir bir telefon mevcut ekran alanınızı iki katından fazla alabilir. Örneğin, Samsung’un modelinde, kapalıyken kullanacağınız 4,5 inçlik bir ekran var. Sonra iç kısmı 7.3 inçlik bir ekrana açılıyor. Çalışmak için üç ekranın eşdeğerine sahip olduğunuzu iddia edebilirsiniz.

Daha büyük bir ekran size genişletilmiş bir görüntüleme yüzeyi sunar, ancak cihazınızı kullanabileceğiniz farklı yolları da açar. Örneğin, Samsung’un katlanabilir ekranı aynı anda üç alanda çoklu görev yapmanıza izin verecek. ZTE’nin Axon M’si, tüm ekranı bir uygulama için kullanmanıza, her ekrana ayrı bir uygulama yüklemenize veya aynı uygulamayı her iki ekrana yansıtmanıza izin veriyor.

Tüm katlanabilir telefonlar için Google’ın resmi Android desteği sayesinde , katlanabilir Galaxy telefonundaki uygulamalar, bu 7,3 inçlik iç ekranda üç aktif pencereden yararlanabilecek.

 

 

Samsung, katlanabilir telefonu Infinity Flex Display için yeni bir ekran yarattı. Şirket, herhangi bir ekranın parçası olan normal katmanları değiştirmek zorunda olduğunu söyledi (bu, telefonunuzda gördüğünüz “ekranı” aydınlatan şeydir).

Tüm ekranlar katmanlardan oluşur, ancak bunlar genellikle istiflenir ve hareketsizdir. Infinity Flex Ekran, Samsung’un ekran katmanlarını lamine etmek için geliştirdiği, yüz binlerce kez esnetip katlayabilecekleri yeni bir yapıştırıcı kullanıyor.

Infinity Flex, bir tür plastikten yapılan polimerden yapılmıştır. 4.5 dış ekranın Galaxy S9 ve Note 9 telefonlar gibi bir Gorilla Glass kapak malzemesi olması mümkün.

 

 

Samsung’un katlanabilir telefonu ne zaman satışa sunulacak?
Samsung, telefonun 2019’un ilk yarısına ulaşacağını söyledi. Kasım ayında seri üretimin “önümüzdeki aylarda” gerçekleşeceğini söyledi. Katlanabilir telefonun büyük olasılıkla , piyasaya çıkış tarihi olarak bu sene Mart ayında satışa başlaması bekleniyor.

Fiyatı ne kadar olacak?
Bunun pahalı bir cihaz olacağını tahmin edebiliyoruz. Gizmodo UK , “Samsung için işleri doğruladığını” söylediğini belirten bir kaynağa dayanarak, katlanabilir Galaxy telefonun 10 Bin Tl fiyat bandında olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan UBER’İN UÇAN TAKSİSİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI başlıklı makalemizde Bell’in Nexus, Drenan ve Nexus hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.