Sanal Gerçeklik Göz Sağlığına Zararlı Mı?
Genel 0

Sanal Gerçeklik Göz Sağlığına Zararlı Mı?

                                                Sanal Gerçeklik Göz Sağlığına Zararlı Mı?
Son zamanların en heyecan verici yeni bir eğlence olan 3 boyutlu sanal gerçekçilik gözlüğü.Bu gözlüklerin göz sağlımıza zararlımı değil mi uzmanlar tarafından açıklama gelmiş durumunda.

Filmlerde izlediğimiz bilim kurgu filmleri artık gerçek hayatımızda da gerçekleşmeye başlamış durumunda.Genel olarak gençler ve çocukların en çok tutkusu haline gelen sanal gerçekçilik gözlükleri.
Gözlere bu denli yakın hale gelmesi, göz sağlığına zararı varmıdır? Batı göz Sağlık Grubu hekimlerinden Prof. Dr. Halil İbrahim Altınsoy; sanal gerçeklik gözlüklerinin kalıcı bir etkisi bulunduğuna dair herhangi bir kanıt olmasa da yorgunluk, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi istenmeyen bir dizi rahatsızlığı neden olabileceğini açıklamış durumda. Ayrıca açıklamalarına şu şekilde devam edenAltınsoy; “sanal gerçeklik gözlüklerinin, uzun süreli kullanımlarda görsel refleks ve yön algısında nörolojik olarak karmaşaya sebep olabileceğini, ancak kalıcı bir hasara yol açmadığını” ifade etti.
Ayrıca çok ilginç diğer bir durum ise bu teknolojinin çocuklarda göz tembelliğinin önüne geçeceğinin bilgisi de verilmiş durumda. Ayrıca bu konuda da oldukça etkili sonuçlar alındığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Harika dans eden robot, insanlara iyi görünmeye çalışıyor! başlıklı makalemizde elon musk, Harika dans eden robot ve insanlara iyi görünmeye çalışıyor! hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.