Rehberler 147 Okuma 0

Snapchat Harita Nasıl Açılır?

Snapchat yayınladığı son güncelleme ile birlikte yeni bir özelliği hayatımıza soktu. “Snap Maps” adıyla karşımıza çıkacak olan bu özellik ile birlikte sanal bir harita üzerinden arkadaşlarınızın neler yaptıklarını veya dünyada neler olduğunu görmemizi sağlıyor. Peki Snapchat harita nasıl açılır? Snapchat Maps nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde.

[irp posts=”1127″ name=”Ünlülerin Snapchat Adları Tüm Liste!”]

Snapchat Harita Nasıl Açılır?

Snapchat’teki her kullanıcı “Bitmoji” adı verilen bir çizgi film karakteriyle temsil edilecek. Bu yeni özelliği kullanan kullanıcılara ise “Actionmoji” adı verilecek. “Actionmoji” yalnızca konumunuzu paylaşmayı isterseniz görünecek. Tabi konumunuzu herkesle paylaşmak istemeyebilirsiniz. İsterseniz hiç kimseyi seçmeyerek konumunuzu paylaşmassınız. Buna da “Ghost Mode” denmekte.

Peki konumlar nasıl güncellenecek? Arkadaşlarınızın konumnları sadece Snapchat’i açtığınızda güncellenecek. Bu özellik ile kullanıcıların pil ömürlerinde tasarruf sağlanacak. Haritada sadece arkadaşlarınız yer almayacak. Diğer insanların da nasıl vakit geçirdiğini gösteren dairesel küçük fotoğraflar olacak. Harita snaplerinin ömrü ise klasik olarak 24 saat olacak.

İnstagramın hikaye özelliğini kullanmasına karşılık olarak mı haritalar özelliği geldiği bilinmez. Lakin Instagram’a gelen “Yer etiketi” özelliğinden sonra Snap Maps’in gelmesi tatlı bir rekabet olduğunu gösteriyor. Yeni hamleler hangi yönde olacak? Merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Silkroad C7 hatası (Kesin Çözüm) başlıklı makalemizde Silkroad C10 hatası, Silkroad C7 hatası ve Silkroad C7 hatası çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir