İnternet - Güvenlik 18 Okuma 0

Twitter Yahudiler’den özür diledi

İnternetin en çok kullanılan Sosyal Medya platformu olan Twitter, Yahudi kullanıcılarından özür diledi. Twitter’da bildiğiniz üzere Trend’e giren şeyler önemli ölçüde dünyanın birçok yerinde görülebiliyor. Bu sefer durum biraz daha karışık zira Yahudilere yapılan şiddetli bir yazı Twitter’da Trend olunca biraz da olanlar oldu diyebiliriz.

Twitter’da yer alan “Tüm Yahudileri Öldürün” ifadesi Twitter’da geçtiğimiz cuma günü 6 binden fazla Retweet alıp trend olunca sosyal medya devi ifadeyi sildi ve resmi bir açıklama ile özür diledi.  Amerika’nın önde gelen Yahudi cemaatinin yayın organı olan Şalom’un haberine göre sinagoga yapılan duvar yazısı saldırısı sonrası da ABD’li Komedyen ve oyuncu Ilana Glazer tarafından binada yapılması planlanan siyasi toplantıda bu sebepten dolayı iptal edildi.

Twitter Yahudiler’den özür diledi!

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre,  bu olayın ardından Birçok kişi medya tarafından kapsamlı bir şekilde internet ortamına taşınması sebebiyle ve ayrıca takipçilerinde ilgisinden dolayı,  Twitter trend algoritmasının otomatik olarak “Tüm Yahudileri Öldürün” ifadesini sol kolonda trending topic olarak görüntülemesine yol açtı.

Yaklaşık olarak 10 dakika Trending Topic olan ifade sonrası Twitter’ın resmi açıklaması şu şekilde oldu:

“Bu teknik bir hata sonucu oldu. O ifadenin TT olmaması gerekiyordu. Medyanın ilgisi ve kullanıcıların antisemitizmi eleştirirken ifadeyi kullanmaları buna neden oldu. Twitter olarak hata için özür dileriz.”

Bir önceki yazımız olan Apple'ın kurucusu Facebook'u Sil kampanyasına katıldı başlıklı makalemizde Apple, Apple'ın kurucusu Facebook'u Sil kampanyasına katıldı ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.