Genel 0 Okuma 0

UBER’İN BRİGHTON’DA YASAKLANMASI

UBER’İN BRİGHTON’DA YASAKLANMASI

 

Taşımacılığa dünya çapında yeni bir bakış açısı getiren UBER İngiltere’nin başkenti Londra ve York City’nin ardından Brighton’da da yasaklandı. Diğer iki şehirden sonra Brighton yönetimi tarafından da lisans sahibi olmaya uygun görülmeyen UBER’in Brighton’da yasaklanması UBER yönetimini harekete geçirdi. Yolcu güvenliğini tehlikeye attığı iddia edilerek yasaklanan UBER bu yasağa itiraz edeceğini belirtti. İngiltere’nin güneyinde bulunan sahil kenti Brighton’da kent yönetimi yasağa gerekçe olaraksa bölge dışından sürücülere lisans verildiği ve veri gizliliği ilkelerine de uyulmadığını belirtti.  Bu sebebe bağlı olarak ise şehir yönetimi UBER şirketinin yolcu taşımacılığı konusunda uygun olmadığını açıklayarak Brighton şehrinde UBER kullanımına yasak getirdi.

 

UBER yasakları

 

İngiltere’de Londra ve York City’den sonra UBER’in Brighton’da yasaklanması sonrasında diğer İngiltere şehirlerinin de bu karara yöneleceği konusunda dedikoduları ortaya çıkardı. Türkiye’de de taksicilerle ciddi bir kavga içerisine giren UBER dünyanın çeşitli şehirlerinde yasaklara takılmaya başladı. Brighton yönetiminin bu kararını hayal kırıklığı olarak gören UBER yönetimi ise bu karara acil bir şekilde itiraz etmeye hazırlanıyor. Şehir yönetimine göreyse Brighton’da bulunan UBER sürücülerinin büyük bir kısmının başka şehirlerden lisans almış olması şehirde bulunan yolcuların güvenliği açısından tehlike olarak görülmekte. Ülkemizde sadece İstanbul’da hizmet veren UBER’in taksiciler tarafından büyük tepki çektiği ve yasaklanması gerektiğini savunanlar bulunmakta. Taksiciler odasından gelen bu istek ülkemizde şiddet boyutunda gerçekleşen birçok olaya da sebep olmuştur.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan BOSCH’UN YENİ EMİSYON SİSTEMİ başlıklı makalemizde bosch, emisyon skandalı ve volkswagen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir