YouTube
Teknoloji Haberleri 4

YouTube ana merkezina saldırı yapıldı!

YouTube ana merkezina saldırı yapıldı! .Twitter kullanıcıları bugün YouTube’nin ana merkezine silahlı saldırı ile alakalı doğru bilgilere ulaşabilmek için YouTube ürün yöneticisi olan Vadim Lavrusik’e ait Twitter hesabına bakıyorlardı. Ancak kimsenin haberi olmadan yöneticinin Twitter hesabı korsanlar tarafından ele geçirildi. Lavrusik ise o an bir görüşme yapıyordu, yani sosyal medya hesaplarıyla ilgilenmek için vakti yoktu. Korsanlar sanıyorum bunu çok iyi biliyordu ve Lavrusik’in toplantı yapma saatini beklediler. Toplantıya girdiği an hesap korsanlar tarafından ele geçirildi.

Twitter’dan 20 dakika boyunca yalan haber sunan korsanlar, 20 dakika sonra hesaba ulaşamadılar. Çünkü çoktan Twitter bilgilendirilmiş ve hesap Twitter yönetim merkezi tarafından ele geçirilmişti. Yanlış bilgilendirmeler ışığında YouTube’den gelecek haberleri bekleyen kullanıcılar ise neye uğradığını şaşırdı.

YouTube’ye yapılan saldırı ile alakalı saldırganların içerisinde bir de Türk olduğu ve bu Türk’ün Youtuber olduğu açıklandı.

Peki saldırı nasıl oldu?

21 yaşındaki Michael Finney, lavabodan çıktıktan sonra yerde baldırından bıçaklanmış yatan bir kadın gördü. İki kişi kadına turnike yapmaya çalışırken kadının öldüğü açıklandı.

Tüm dünya şu an da bu konuyu konuşuyor. Detayları Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Harika dans eden robot, insanlara iyi görünmeye çalışıyor! başlıklı makalemizde elon musk, Harika dans eden robot ve insanlara iyi görünmeye çalışıyor! hakkında bilgiler verilmektedir.

“YouTube ana merkezina saldırı yapıldı!” üzerine 4 yorum

 1. Nagihan dedi ki:

  güzel bir yazı olmuş

 2. Ezeel dedi ki:

  teşekkürler admin emeğine sağlık

 3. mustafa yıldırım dedi ki:

  güzel

 4. Ashley dedi ki:

  Çok güzel bir yazı beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.